THE CURE - Songs Of A Lost World
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Metalopolis již 20 let pravidelně přináší informace a články převážně související s metalovou hudbou. Často však zavítáme i do jiných než metalových anebo vůbec hudebních oblastí a nezřídka tak nabízíme i obsah mimo hlavní záběr našeho webového magazínu.
Čerstvý londýnský objev, který koketuje s odkazem THE MARS VOLTA, britským punkem a rock’n’rollem i hardcorovou energií, zaujme hlavně spojením hudební progrese a organické živelnosti. V srdci kapely bije v první řadě staré dobré rockové srdce, které má přímočarý tah na branku a neurotické kytarové jízdy i post-hardcorové elementy používá jako koření dodávající materiálu specifickou originální příchuť. Ačkoliv se z minulých vět může zdát, že ZOAX jsou ve svých skladbách lehce žánrově roztříštění, není tomu tak. Celá kolekce působí kompaktně a sevřeně.
Nezanedbatelným prvkem ZOAX je neustálý vývoj skladeb. Nesází se zde na silné refrény, spíše na epičnost, která možná nebude na úplně první poslech, ale rozhodně stojí za ten druhý a třetí, protože vám po čase odhalí spoustu silných míst, na která se budete těšit. Vokál krouží kolem čistého zpěvu, chrapláku i řvaní a ve všech svých polohách je kupodivu přesvědčivý a živočišný poplatně tomu, jak to hudba potřebuje. Pro mě další zajímavé zjevení na britské scéně, které má po debutovém EP velmi solidně nakročeno k plnohodnotné desce.
7,5 / 10
Návrat po šestnácti letech. Navíc víceméně autorská deska Roberta Smitha. Navazují na nejlepší kousky své diskografie a současně se zbytečně neopakují. Poslouchám to poslední dva týdny a moje dojmy stále rostou.
Bilanční a v rámci možností i moderní album zároveň. Typičtí BODY COUNT místy výrazně oživení působením hostů. Album sotva překvapí něčím neotřelým, ale dá se mu odolávat jen do prvního výkřiku "madafaká". Pak už je to zase všechno zpátky v 90's.
Faust a spol. tentokrát více přitlačili na pilu a natočili o poznání méně přátelskou desku. Více black metalu a méně zjemňujících prvků. I tak je materiál pěkně diversifikovaný, jen je méně přístupný a chybí mu ona zpěvnost, vzletnost a naléhavost.
Čistý death/doom. Špinavý, jeskynním marastem až po krk nasáklý. Ale také spíše jednoduchý, držící se jako klíště žánrových standardů bez nejmenší ochoty alespoň základně experimentovat. Co mu však nechybí, je tolik potřebná neotesanost a hrubozrnnost.
Nejvíce přístupná deska GAEREA. Portugalci sice stále preferují rychlá tempa, ale materiál zároveň různě zahlazují, kudrnatí a zjemňují. A vesele do něj integrují jeden post-metalový prvek za druhým. Black metal pro masy, nicméně velmi pěkně složený.
(Raw) blackmetalový projekt z pokojíčku se vším všudy. Tentokrát za materiálem stojí osoba pohlaví něžného. Slyším za tím trochu SATANIC WARMASTER, SARGEIST, ORDER OF NOSFERAT a nebo také WINTER LANTERN. Jednoduchá, leč dobře poslouchatelná deska.
Debutové album hardcore kapely, která je složena ze členů ve svém žánru vyhlášených švédských skupin OUTLAST a VICTIMS. Dvacet minut nekompromisního nátěru brousícího až do oblasti crustu.